Dodaj obiekt Dodaj obiekt

Latarnia Morska w Jarosławcu - Opis

Piękna, ceglana latarnia morska w Jarosławcu z 1838 roku jest jedną z najwyższych i najlepiej zachowanych nad polskim morzem. Wznosi się 33 metry nad Jarosławcem, a z jej tarasu rozciąga się widok na Bałtyk, lasy sosnowe, panoramę miejscowości i 2 otaczające ją jeziora: Wicko oraz Kopań. Jej światło dociera 42 km od brzegu - latarnia działa po dziś dzień! Latarnia morska w Jarosławcu każdego roku przyciąga tłumy turystów. Otoczona jest placem rekreacyjnym, na którym znajduje się kolejna atrakcja - Pomnik Rybaka. Latarnię morską w Jarosławcu warto fotografować o wschodzie Słońca, jest wtedy najlepiej oświetlona.

TRIPADVISOR TRAVELER RATING


Sprawdź opinię

Latarnia Morska w Jarosławcu - Opinie

Joanna Faber

tydzień temu Google Google Google Google Google 4/5

Aktualnie latarnia czynna od 15 do 17, 8 zł wstęp. Pokonujemy 122 stopnie i mamy widok morze, ale głównie na zabudowania Jarosławca. Faktycznie usytuowanie w środku miejscowości nie pozeala odczuć morskiego klimatu latarni. W środku ciekawe magnesy ceramiczne.

Hanna Ukleja

w ostatnim tygodniu Google Google Google Google Google 5/5

Latarnia utrzymana w bardzo dobrym stanie. Oferowałaby ciekawy widok na wejście do portu i na morze, gdyby nie zostało ono zaburzone przez bezmyślnie wybudowany apartamentowiec. Szkoda, że duże pieniądze zniszczyły takie piękne miejsce.

Bogdan

3 tygodnie temu Google Google Google Google Google 3/5

Trudno powiedzieć odwiedzałem to miejsce w czasie pandemii. Ale usytuowanie w środku miejscowości Jarosławiec jest dosyć specyficzne. Latarnie morskie zazwyczaj usytuowane są w bezpośredniej bliskości od morza i wtedy mają swój charakter i klimat.

Monika Zawiła

miesiąc temu Google Google Google Google Google 5/5

Polecam, pięknie. Polskie morze zawsze zachwyca niezależnie od pory roku :)

Pola Go

tydzień temu Google Google Google Google Google 4/5

Utrzymana w bardzo dobrej kondycji. Idealna na upalne dni, choć rundka po schodach rozgrzewa.

Chcę otrzymywać najlepsze oferty i promocje z Jarosławca: